Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W wypadku wielu z nas zima jest przeważnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do aktywności fizycznej. Nie wspominając już nawet o zwykłym spacerze na nowoczesnym powietrzu… Co bardzo, w czasie zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie jedynie do pytania o formę fizyczną, lecz i do kształtu naszej skóry. Na szczęście wiosna jest doskonałym momentem na ostatnie, aby powrócić do kondycje i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich możliwościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w czasie zimowym, może korzystać różny przebieg. Wiele zależy tutaj także z rodzaju problemów skórnych, jak również ogólnej kondycji organizmu i indywidualnych predyspozycji osoby korzystającej z usług gabinetu kosmetycznego. W takich okolicznościach warto również wyrażać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można wykorzystać z niewiele innych zabiegów, gdyż ich realizowanie mogłoby spowodować do nadmiernego obciążenia organizmu.

Gdy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która przyjmie na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najświetniejszym wyjściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy zatem korzystny gatunek i ewentualnie można je skonstruować w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest rzeczywiście duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Trudno byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w okresie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a także bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeśli lecz nie ma różnych przeciwwskazań do konkretnych kuracji, wynikających np. z polskiego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo dobrych metod. Do najprostszych sposobów w owym etapie uznaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego przygotowania zajmuje się różnego typu kwasy, które, w relacje od wzorze i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą stanowić prostsze albo wyższe stężenie. Peeling chemiczny powoduje nie ale na uniknięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i pobudza rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń używa się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją dokonać nawet w wypadku cery naczyniowej i przyjemnej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz także poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta metoda sprawdza się także w kuracjach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, jak a w terapiach, których obiektem jest wszystka poprawa wyglądu cery. Sposoby tego modelu pozwolą na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z poziomu medycyny estetycznej, która polega na niskim wejściu w skórę wybranego preparatu ze elementami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej ostatecznych wartości jest więc możliwość dostosowania procedury zabiegowej do swego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z racji ciała, szczególnie narażonych na zgubne działanie warunków atmosferycznych w czasie zimowym, są dłonie. To aktualnie na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli to borykamy się z punktem wysuszonej i uszkodzonej role w stronach dłoni, odpowiednim wyjściem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są grane w czasie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego zakresu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments