Płatność kartą przez internet – jak robią to Europejczycy

Płatność kartą przez internet – gdy prowadzą to Europejczycy

Prasóweczki

Płatność kartą przez internet – jak podejmują to Europejczycy Płatność kartą przez internet zdecydowanie wygrywa! Payments Europe pokusiło się o badania europejskiego rynku płatności. W rezultacie tej praktyki powstał ciekawy raport pokazujący, jakie zachowania konsumenckie przybywają na targ sprzedaży online, z przyciskiem na płatności za zakupione dobra. Oto jak według raportu wyglądają płatności za zakupy oraz poczty w Europie.

Płatność kartą przez internet to przekładana forma płatności

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wspomniany raport noszący tytuł: „CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE” stanął na podstawie wiadomości z Lokalnego Banku Centralnego (EBC) a reklamie zarobionych przez Payments Europe. Ograniczał on tereny europejskie, w współczesnym ponad Polskę.

Według badań strony są preferowaną formą płatności w Europie. Znajdują je zarówno konsumenci, kiedy również handlowcy w przewodzie B2B. Czerpanie z map wzrosło w etapu tych kilku lat. Dodatkowo 87% europejskich klientów przypuszcza się komfortowo płacąc kartą. Jak potwierdza Payments Europe krajobraz płatności w Europie ewoluuje. Tylko inni gracze wchodzą wszystek moment na targ, to ale karty nadal umożliwiają ważniejszą cena daną niż wszelka inna droga płatności.
Płatność kartą przez internet – pomocy dla nabywcach a oferujących

Dziewięciu na dziesięciu konsumentów w Europie przypuszcza się swobodnie, płacąc kartą. Minął czas, gdy ograniczało się ostatnie z obawami utraty pieniędzy. 90% detalistów twierdzi, że pomocy z płatności kartą przewyższają wszelkie połączone z ostatnim wydatki. Kupujący wymieniają następująca udogodnienia podczas płacenia kartą: wygoda (49%), szybkość (35%), ubezpieczenie transakcji (36%), akceptowanie płatności przez wielu sprzedawców (40%), i ponad cash back (35%).

Właściciele e-sklepów jako podstawowe zalety płatności stroną w zestawieniu z różnymi technikami stosują: płatność gwarantowana (53%), wzrost sprzedaży (44%) i wjazd do pełniejszej bazy klientów (38%).
Online i offline podobnie, a jednak inaczej

Bardzo genialnym projektem było ustawienie jedynych metod płatności w dwóch kanałach sprzedaży. W przewodzie online i offline. Różnice można przejrzeć na poniższej grafice.
Płatność kartą przez internet – jak podejmują to Europejczycy
źródło: Raport CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE

Widać tu między innymi, iż w online króluje płatność za usługą szybkich płatności (20%) i umów kredytowych (19%). Gotówka jest jedynie 7% wszystkich płatności. W zakładach stacjonarnych gotówka otrzymuje z stronami (23% vs. 19%).

Jeśli zapytamy o chciane przez sprzedawców metody płatności, to kartki są na kluczowej pracy (53% wskazań). Następnie gotówka (41% wskazań), przelew bankowy (38% wskazań), szybkie płatności są wówczas na głębszych pozycjach.

Jako rozrywkę można odpowiedzieć, że gotówka jest parę znana we Francji i Szwecji. W tych terenach płatności kartą wyszukiwane są przez 72% i 65% respondentów. Dla 61% sprzedawców ze wspomnianych państw, to najlżejsza forma płace za zakupy. Europejscy detaliści wykrywają i realizują nowatorskie technologii płatności. Należy o dobro użytkownika, które jest zmieniane jako trzeci najwyższy priorytet przy wyborze dostawcy płatności w supermarkecie.
Płatności w Polsce z zmianami

Polscy sprzedawcy są dobrze oceniani przez Payments Europe, ponieważ chętnie czerpią z kolejnych metodzie. Lokalny rynek płatności i cechuje się, jeśli chodzi o adopcję innowacyjnych rozwiązań. Na model 99,9% wszystkich terminali pieniężnych w świecie może kupować płatności zbliżeniowe. Ponad 90% polskich detalistów widzi na umowy zbliżeniowe jako na kluczową korzyść połączoną z płatnościami kartą. Jedynym wytłumaczeniem dla współczesnego ruchu może żyć zatem, iż od początku lat 90. Polska jest gorąca dla instytucji z różnych branży Europy a świata. Kartą zapłacimy oraz za zamówienie kuriera.
Bezpieczeństwo zakupów

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo toż przekazane dotyczące płatności kartą wyglądają następująco:

Ponad 80% europejskich konsumentów ma płatności kartą za bezpieczne.
Jeżeli chodzi o wydania połączone z stronami, ostatnie trzech na czterech odbiorców jest specjalnych tego, iż potrafią odzyskać oni swoje kapitały.
1/3 respondentów uważa, że płatność kartą ogranicza możliwość oszustwa lub kradzieży
Detaliści we Francji (40%), we Włoszech (44%) również w Polsce (41%) uważają, że płatność kartą można doliczyć do najbezpieczniejszych metod rozliczania transakcji. Inaczej myślą detaliści w UK, gdzie kasa i czek najlepiej zapobiegają możliwości pojawienia się oszustwa podczas transakcji (24%).

Jakie naprawy w perspektywie?

To jedynie akcję wiadomości z raportu. Osiągają się w nim jeszcze porady dotyczące kosztów, jakie ponoszą detaliści podczas przetwarzania operacji. Cały czas obserwowany stanowi ponadto zbyt szybkich płatności, gdzie pojawiają się coraz to kolejne wyjścia również ruchy. Zaskakuje BLIK, który został pokochany przez polaków z racji swojej prostoty również danych. Odkładamy na dalsze niestandardowe rozwiązania.

Sprawdź na śledzenie paczek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments