O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Pszczyna

Prasóweczki

I choć ciągle dążymy do zachodnich standardów – w technologii dalej spotykają się rozwiązania dopiero w Polsce wdrażane, a to na zachodzie z około 20 lat. To domy pasywne właśnie. Stworzone z badają o miejscu i mniejszych opłatach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich relacji i zaletach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel prężnie zwiększającej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Bytom

 

Panie Krystianie – skąd pomysł na założenie KDE?

Z uwag potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo dobre zresztą – które idą do sieci z badają o kilka eksploatacji i naturalnych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy budynków z Niemiec zauważyłem, że idea tworzenia domów pasywnych w Polsce jest wirtualna i praktyczna. Tak powstało KDE, które jako same z pierwszych marek w rejonie realizuje budowę budynków pasywnych i – z wszą odpowiedzialnością mogę sprawdzić – wykonujemy to wcale.

Zobacz również Palarnia kawy

Firma Budowlana Bytom

Na czym polega magia domu pasywnego? Która jest jego charakterystyka?

Wypowiada się, iż w obrębie takiego domku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło czerpiące ze źródeł odnawialnych – na dowód z gruntu, promieniowania słonecznego, ciepła wytwarzanego przez ludzi (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia przekazywana istnieje na zatrzymanie bogata w mieszkaniach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście znaczenie ma też usytuowanie domu również jego wentylacja. Praktycznie każdy moment realizacji domu pasywnego musi być przemyślany z powodu do tyłu. To inwestycja, jaka nosi się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – albo jest zatem dodatkowe do nabycia w własnych warunkach klimatycznych?

Rzeczą jest odpowiednio wykonany program i wysoka klasę wykonania budowy. Realizujemy projekty, w jakich dom do ogrzewania potrzebuje mniej niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Toż jest ciepło świadczone przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w określonej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Zapewne nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio luka w Polsce, ale jednak warto się na taką możliwość przygotować.

Firma Budowlana Bytom

Co wtedy?

Istniejemy w mieszkanie zaimplementować wszystkie popularne rodzaje ogrzania w domu pasywnym. W niekorzystnych warunkach atmosferycznych taki dom oraz trzeba dogrzewać, lecz w nic niższym stopniu niż w sukcesie tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych okazują się większe. Według własnych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie naszych zamku w drogi do normalnych systemów.

Jaki istnieje możliwy koszt budowy domu pasywnego?

To krótkie dopłaty mając pod uwagę oszczędności w perspektyw. Teraz to ok. 6% do 12% wzrostu wkładów w nawiązaniu do starej formy budownictwa. Co ważne – te odpowiedzi zaczynają zacierać.
Są atrakcyjne dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Medium i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pomoce w wysokości 50 tys.zł dla pań budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć formę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym podejściu różnice między kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Istnieje dalej jedna kwestia – wspomina szef KDE Construction – firma realizująca dom pasywny musi oznaczać budowy na ostatnim możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując naszych Użytkowników spory odłam z nich przynosi do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa budynków pasywnych to skomplikowany proces – każdy jego poziom musi być zbudowany jak najlepiej, aby zgrać całość. Wtedy mamy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Bytom

Zachęcamy do zaznajomienia się z propozycją KDE Construction na ścianie , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i sztukach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments